skip to Main Content

Česká akademie zemědělských věd (ČAZV) si v roce 2024 připomíná 100 let od vzniku Československé akademie zemědělské (ČAZ) v roce 1924. Na její odkaz i činnost ČAZV navazuje.          

K příležitosti tohoto významného jubilea připravuje ČAZV řadu akcí a činností, jejichž přehled Vám zde nabízíme.

Přehled všech akcí najdete v sekci Pozvánky.

  • ČAZV vydala a knihu s názvem „100 let České akademie zemědělských věd 1924-2024“. Publikace přináší pohled do historie fungování akademie, který byl v průběhu 100 let v různých formách. Měnil se název i struktura, ale smysl a cíl činnosti akademie zůstává stále stejný. Tím je podpora zemědělské vědy a výzkumu, osvěta a spolupráce vědců, odborníků, akademiků i praktiků napříč všemi obory zemědělství, potravinářství a lesnictví. Kniha zároveň popisuje činnosti současné akademie v rámci jejich 12 odborů a také přehled o univerzitních pracovištích a výzkumných ústavech zaměřených na zemědělskou vědu a výzkum, které s akademií dlouhodobě spolupracují.

           Tisková zpráva a fotografie ze křtu knihy

 

 

 

  • Podívejte se na brožuru „100 let ČAZV v kostce„. Brožura přináší stručný pohled do historie a vývoje ČAZV, přehled o současných aktivitách, projektech i propagace akademie. Nechybí ani historické fotografie a přehled vydavatelské činnosti.

           Brožura k prohlédnutí a stažení ZDE

 

Zpátky nahoru