skip to Main Content

Dne 4. ledna 2024 proběhlo setkání pana ministra zemědělství Marka Výborného s řediteli výzkumných organizací, které ministerstvo zemědělství podporuje. Pan ministr dále zahájil rok 100. oslav od založení České akademie zemědělských věd (1924–2024).

„Zemědělský výzkum je základem pro rozvoj a zlepšování celého našeho zemědělství a dalších oborů jako je lesnictví nebo ochrana půdy. Výzkumné organizace v ČR mají dlouholetou tradici a mohou tak navazovat na své dobré výsledky z předešlých let. Snažíme se o maximální možnou podporu této oblasti, například letos na ni poskytneme dotaci vyšší než jednu miliardu korun. Zároveň chci poblahopřát České akademii zemědělských věd k letošnímu stoletému výročí od jejího založení,“ řekl ministr zemědělství Marek Výborný.

Česká akademie zemědělských věd (ČAZV) si letos připomíná výročí 100 let od založení Československé akademie zemědělské (ČAZ) v roce 1924, na jejíž činnost a odkaz navazuje i současná ČAZV. Ta je poradním orgánem ministra zemědělství především v oblasti zemědělského výzkumu. V současné době má více než 750 členů sdružených do 12 odborů. Za poslední období se ČAZV podílela na vytvoření vládou schválené Koncepce zemědělského výzkumu 2023+ a navazujícím programu Země II. ČAZV vydává soubor převážně impaktovaných vědeckých časopisů. Letos uspořádá řadu akcí připomínajících historii a současnost akademie, hlavní bude slavnostní zasedání a vernisáž výstavy k výročí v Národním zemědělském muzeu v říjnu 2024. 

Celou tiskovou zprávu naleznete zde > >

 

Zpátky nahoru