skip to Main Content

Pro všechny žáky základních a středních škol v České republice vyhlašuje ČAZV již čtvrtý ročník literární soutěže na zemědělská témata. Tentokrát se soutěž zaměřuje na péči o přírodu a zemědělskou krajinu. Máte rádi přírodu kolem a sebe a zajímá vás práce zemědělců? Podělte se s námi o Váš pohled na to, jak se o pole a lesy starat a jak bude práce zemědělců vypadat v budoucnosti. Napište vlastní úvahu, povídku, pohádku, básničku nebo klidně sci-fi román. Literární práci můžete doplnit i obrázkem. Vašemu talentu se meze nekladou.

V rámci soutěže jsou vyhlášeny dvě kategorie a témata:

  1. Jak se starat o pole a přírodu, aby nám dlouho vydržela – pro žáky základních škol (rozsah max. 3 A4)
  2. Zemědělství a příroda naší budoucnosti – pro žáky středních škol (rozsah max. 5 A4)

Soutěž nemá omezení žánru ani počtu příspěvků.

Čtvrtý ročník literární soutěže se koná pod záštitou ministra zemědělství Miroslava Tomana a předsedkyně Výboru pro výchovu a vzdělávání Zastupitelstva hl. m. Prahy Ing. Mariany Čapkové, MBA.

Z vybraných příspěvků vznikne speciální číslo časopisu s názvem „České zemědělství pohledem žáků IV“, které bude otištěno a zveřejněno na webových stránkách akademie. Pro vítěze každé z kategorií je připravena odměna.

Píšete rádi? Pak neváhejte a posílejte své příspěvky elektronicky na adresu vendula.prjachova@cazv.cz nejpozději do 31. 1. 2022.

Fotografie ze slavnostního vyhlášení třetího ročníku soutěže a speciální číslo časopisu „České zemědělství pohledem žáků III“ naleznete zde >>

 

Zpátky nahoru