skip to Main Content

Ve čtvrtek 24. 6. 2021 odpoledne byly slavnostně vyhlášeny výsledky třetího ročníku literární soutěže na zemědělská témata, kterou pořádá Česká akademie zemědělských věd (ČAZV).  Ve Velkém sále Domu zemědělské osvěty se sešli mladí autoři a autorky spolu se svými rodiči a pedagogy. Celá akce probíhala za dodržení všech epidemiologických a hygienických opatřeních. Úvodní slovo pronesla ředitelka ČAZV Ing. Hana Urbancová, Ph.D., která poděkovala všem zúčastněným za zájem o tvůrčí psaní, za záštity partnerským organizacím, podporu soutěže a shrnula letošní i minulé dva ročníky soutěže. Připomněla složitou situaci spojenou s epidemií Covid-19, která ovlivnila nejen ten letošní, ale i minulý ročník soutěže. Zúčastnil se i zástupce Ministerstva zemědělství z Oddělení vzdělávání a poradenství Ing. Ondřej Brožka, který poděkoval za vzájemnou spolupráci a podporu dětí a mládeže v zájmu o naše zemědělství a přírodu. Svou zdravici v nepřítomnosti poslala předsedkyně Výboru pro výchovu a vzdělávání Zastupitelstva hl. m. Prahy Ing. Mariana Čapková, MBA. Koordinátorka soutěže Ing. Vendula Prjachová představila speciální číslo časopisu „České zemědělství pohledem žáků III“, které obsahuje 20 nejoriginálnějších literárních prací z tohoto ročníku soutěže. Celkem bylo letos do soutěže přihlášeno 47 literárních příspěvků. Všechny přijaté příspěvky byly od žáků základních škol a týkaly se tématu „Co roste u nás na poli a na zahrádce“. Soutěž neměla omezení žánru, a tak mezi publikovanými 20 příspěvky najdete pohádky, básničky nebo povídky.

Speciální číslo časopisu si můžete prohlédnout a přečíst zde >>

Nejdůležitější částí programu slavnostního vyhlášení bylo předání diplomů a cen. Z 20 vybraných autorů, jejichž články jsou publikované v časopise, si pro diplom osobně přišlo 11 z nich. Převzali si diplom a drobné ceny. Na závěr byli vyhlášeni autoři 3 nejlepších prací. Ti si převzali kromě diplomu a cen i skleněnou medaili ČAZV a dárky od Magistrátu hl. m. Prahy. A kdo tedy letošní ročník soutěže vyhrál? Zde jsou jména 3 nejlepších autorů:

  1. místo: Štěpán Hroneš
  2. místo: Alex Jirgl
  3. místo: Denisa Černá

Výhercům srdečně gratulujeme. Děkujeme ale všem, kteří se do soutěže zapojili, podpořili ji a motivovali své děti a žáky k přemýšlení o přírodě kolem nás a k tvůrčímu psaní. Vážíme si práce dětí, rodičů i pedagogů. Zároveň velmi děkujeme za záštity, které soutěži poskytl ministr zemědělství Ing. Miroslav Toman, CSc. a předsedkyně Výboru pro výchovu a vzdělávání Zastupitelstva hl. m. Prahy Ing. Mariana Čapková, MBA.

Již nyní se těšíme na čtvrtý ročník soutěže, který bude vyhlášen na podzim tohoto roku. Informace zveřejníme na našich webových stránkách www.cazv.cz a sociálních sítích ČAZV.

Zpátky nahoru