skip to Main Content

Napsali jste bakalářku, diplomku nebo doktorskou práci na téma související se zemědělstvím? Chtěli byste výsledky své vědecké práce publikovat pod hlavičkou Národního zemědělského muzea a získat tak finanční odměnu? Pak ji přihlaste do soutěže Věda pro zemi.

Soutěž Věda pro zemi vyhlásilo Národní zemědělské muzeum (NZM) ve spolupráci s Českou akademií zemědělských věd (ČAZV) na jaře roku 2021. Jedná se již o 6. ročník soutěže a v letošním roce je rozšířena o dvě aktuální témata: ovoce a zelenina, genetik G. J. Mendel. První téma koresponduje s Mezinárodním rokem ovoce a zeleniny, který byl pro rok 2021 vyhlášen Organizací spojených národů (OSN). Druhé téma je zaměřeno na osobnost Gregora Johanna Mendela, jehož dvousté výročí narození si bude svět připomínat v roce 2022.

Soutěž Věda pro zemi 2021 probíhá pod záštitou ministra zemědělství Miroslava Tomana.

NZM a ČAZV se budou v letech 2021 a 2022 na tato témata zaměřovat ve své odborné práci, a to jak ve své výstavní, tak v publikační a popularizační činnosti. Soutěž studentských prací, takto úzce zaměřená, má potenciál vygenerovat dílčí zajímavá témata, v jejichž řešení může následně NZM i ČAZV podpořit jejich zpracovatele.

Neváhejte a přihlaste svou práci nejpozději do 31. 8. 2021.

Veškeré informace k soutěži včetně online přihlášky naleznete zde >>

Zpátky nahoru