skip to Main Content

ČAZV využila možnosti se prezentovat se svými vědeckými časopisy na 6. ročníku Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů
s tématikou přírodních věd a udržitelného rozvoje, který se konal v Praze 17. až 23. října 2016.

Přínosy, poznatky a praktické zkušenosti z výzkumného projektu na filmovém festivalu zachytil režisér Joris van der Kamp ve filmu s názvem Farmáři půdy. Téma projektu bylo zacházení s půdou u farmářů, které v Holandsku jen tak nenajdeme, tedy nestandardní zacházení s půdou jako s živou hodnotou přírody.  Joris van der Kamp v roce 2012 spolu založil iniciativu „Future Farmers in the Spotlight“.

Film Touha po mase zaplnil celý Ballingův sál. Hlavní postavou je zde Marijn, která poukazuje na hodnotu potraviny. Ve filmu se spotřebitelé dostávají na jatka Marijn se setkává s neurology, výrobci masa ze zkumavky, 100 000 brojlery, sexy kuchařem a bezmasým talířem své dcery Sally.

Tento film vyvolal nejen kritický pohled z řad posluchačů, ale i různé postoje mezi odbornou veřejností. Na půdě Zemědělské Univerzity diskusi moderovala doc. Ing. Lenka Kouřimská Ph.D a pozvání přijali: PhDr. Iva Málková (Zakladatelka společnosti STOB – Stop obezitě), PharmDr. Margita Slimáková (specialistka na zdravotní prevenci a výživu), Mgr. Martin Jelínek (Výživový poradce, zakladatel vzdělávací společnosti ATAC), doc. Ing. Jan Pánek, CSc. (VŠCHT). Závěrem při diskusi Romana Vaňka a jeho hostů padla zmínka o hledání odpovědí ve vědeckých článcích.

Pořadateli festivalu byla ČZU a Harvest Films, z. s.. Life Sciences Film Festival se konal pod záštitou ministra zemědělství Mariana Jurečky. Projekt byl realizován s finanční podporou Ministerstva zemědělství. Více viz www.lsff.cz

life_science-film-festival-2016
Lenka Kouřimská, Jan Pánek, Iva Málková, Martin Jelínek a Margita Slimáková

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

life_science-film-festival-2016_vanek

Zpátky nahoru