skip to Main Content

Jak fungovalo zemědělství v pravěku nebo jak se vyrábí jogurt? Nejen to už vědí mladí farmáři z Dětské zemědělské akademie v Klatovech, která je v plném proudu.

Každý týden se mladí zemědělští nadšenci dozvídají něco nového, navštěvují farmy, učí se vyrábět domácí jogurt, péct pečivo, moštovat ovoce, poznávat obilí, bylinky, nebo jezdit na traktoru. V rámci poslední přednášky se soustředili na dějiny zemědělství. Podívali se na každodenní život na pravěkém sídlišti, na počátky a postupný vývoj zemědělství. Postavili si čtyři pravěké vesnice ze čtyř pravěkých období a prohlédli si nástroje a předměty, které používali. Do ruky se jim dostal třeba neolitický srp, keramika, střepy z doby bronzové, kamenná sekyra, částečně opracovaný pazourek nebo semínka rostlin, které člověk tehdy pěstoval. 

Projekt Dětské zemědělské akademie (DZA) organizuje Úhlava, o.p.s. a ČAZV je jedním z partnerů projektu. Na vybrané přednášky zajišťuje ČAZV odborné lektory z řad svých členů a zástupců výzkumných zemědělských ústavů.

    

 

 

Zpátky nahoru