skip to Main Content

Odborná sekce Rady kvality České republiky „Kvalita a udržitelný rozvoj“ (dále Odborná sekce) navázala spolupráci s Odborem ekonomiky, řízení, sociologie a informatiky ČAZV (dále OEŘSI). Společným zájmem obou organizací je podpora aktivit v oblasti odpovědnosti a udržitelnosti, a to zejména mezi mladou generací. Právě proto společně vyhlašují první ročník odborné soutěže pro žáky základních a středních škol.

Téma odpovědnost a udržitelnost zní komplikovaně, ale pravidla soutěže složitá nejsou.  Zapojit se mohou jak jednotlivci, tak týmy, a to ve dvou kategoriích podle věku:

  1. Chovám se slušně a odpovědně k lidem kolem sebe – pro žáky základních škol
  2. Etika a morálka v mezilidských vztazích – pro žáky středních škol

Do soutěže pak mohou přihlásit práci, která musí být doplněna vlastními obrázky – tedy například komiks, obrázkový text nebo myšlenková mapa. Originalitě se meze nekladou. Komise zvolená ze zástupců Odborné sekce a OEŘSI bude hodnotit zejména nápaditost a kreativitu. Maximální rozsah práce je 3 strany A4. Oceněny budou tři nejlepší práce v každé kategorii.

Soutěž se koná pod záštitou předsedkyně Výboru pro výchovu a vzdělávání Zastupitelstva hl. m. Prahy Ing. Mariany Čapkové, MBA a předsedkyně Rady kvality ČR Ing. Silvany Jirotkové.

Záleží Vám na slušném a odpovědném chování lidí? Máte originální nápady? Pak neváhejte a posílejte své příspěvky elektronicky na adresu sar.janku@seznam.cz nejpozději do 31. 1. 2022.

 

Zpátky nahoru