skip to Main Content

Ve dnech 7. – 8. 11. proběhly v pardubickém Domě techniky jubilejní XXV. Rostlinolékařské dny, které spolupořádá Česká akademie zemědělských věd. Téma letošní konference je „Rostlinolékařství – součást trvale udržitelného hospodaření v krajině“. Konferenci zahájil ministr zemědělství Mgr. Marek Výborný, dále vystoupil předseda předsednictva ČAZV RNDr. Jan Nedělník, Ph.D., zástupci Agrární komory ČR, Zemědělského svazu ČR, ÚKZUZ, Ministerstva zemědělství a další.

Jan Nedělník ve svém vystoupení mj. požádal pana ministra o případnou intervenci k návrhu rozpočtu výzkumu pro rok 2024, kde má dojít ke snížení veřejné podpory pro zemědělský výzkum o 100 mil. Kč. Tento krok by negativně ovlivnil celý zemědělský výzkum, a proto zazněla prosba pokusit se při projednávání zákona o státním rozpočtu toto změnit a vrátit se minimálně na úroveň roku 2023.

ČAZV na této konferenci prezentuje formou infostánku svou činnost a zejména oborově související vědecké časopisy Plant Protection Science, Czech Journal of Genetics and Plant Breeding, Horticultural Science a Plant, Soil and Environment.

Ředitelka ČAZV děkuje za spolupráci v rámci akce a redaktorce Ing. Markétě Knížkové za osobní účast a prezentaci časopisů. 

Informace o všech časopisech z vydavatelství ČAZV najdete na www.agriculturejournals.cz

 

Zpátky nahoru