Zasedání redakční rady časopisu Plant, Soil and Environment se konalo dne 2. července 2025, a to formou videokonference. Editor časopisu, prof. Ing. Václav Vaněk, CSc., a redaktorka hodnotili současný stav časopisu a jeho posun do druhého kvartilu v databázi Web of Science. Snahou je i nadále publikovat kvalitní vědecké publikace a udržet tak časopis na stejné vysoké úrovni. Na závěr jednání předseda redakční rady poděkoval všem členům redakční rady a redaktorce za spolupráci a podporu časopisu.
Dovolujeme si Vás pozvat na Farmářský den, který se koná 7.11.2023 od 9h v obci Velká Chyška u Pacova.
Akci pořádá Česká technologická platforma pro zemědělství ve spolupráci s Výzkumným ústavem živočišné výroby, v. v. i., Českou akademií zemědělských věd, Odborem živočišné výroby a se Zemědělským družstvem Velká Chyška.
PROGRAM:
- Aktuální dopad společné zemědělské politiky na české zemědělce – Ing. Bohumil Belada (Agrární komora ČR)
- Srovnání produkce, soběstačnosti a ekonomiky chovu dojnic napříč státy EU – Ing. Jan Syrůček, Ph.D.
(Výzkumný ústav živočišné výroby, v. v. i., Praha Uhříněves) - Jak odhalit a odstranit slabá místa v chovu dojnic – Ing. Antonín Lopatář (Milkprogres – poradenství)
- Porovnání strategií řízení reprodukce z hlediska nákladovosti ve stádech dojeného skotu
– Ing. Markéta Schreinerová (Výzkumný ústav živočišné výroby, v. v. i., Praha Uhříněves) - Jak vyrobit kvalitní siláže? – prof. MVDr. Ing. Petr Doležal, CSc. (Mendelova Univerzita v Brně)
Registrace: na e-mailu beckova.ilona@vuzv.cz
Seminář je zdarma.
Více v pozvánce zde >>