skip to Main Content

V termínu 3. – 6. dubna 2022 se redaktorky Mgr. Zuzana Karlíková a Mgr. Barbora Vobrubová za ČAZV zúčastnily populárního veletrhu Silva Regina zaměřeného na lesnictví a lov, který se konal v areálu BVV v Brně. Návštěvníkům akce byla prezentována organizace ČAZV a její široké spektrum aktivit. Zájemci měli možnost prohlédnout si časopisy vydávané ČAZV a odnést si jako milou pozornost propagační předměty.

Stánek ČAZV navštívilo i několik vědeckých pracovníků, kteří se zajímali o možnosti publikace ve vědeckých časopisech vydávaných ČAZV nebo kteří zde již publikovali. V neděli odpoledne navštívila veletrh skupina zástupců Ministerstva zemědělství, včetně ministra zemědělství Ing. Zdeňka Nekuly. Delegace se zastavila v expozici Ministerstva zemědělství, jejíž součástí byl i stánek ČAZV.

V pondělí byla v rámci doprovodného programu slavnostně pokřtěna kniha Český a moravský les, Dr. Václava Cílka a kol. Jedním ze spoluautorů knihy je i prof. Ing. Vilém Podrázský, CSc., místpředseda předsednictva ČAZV a zároveň editor časopisu Journal of Forest Science, který prezentoval ČAZV také v rámci stánku České lesnické společnosti.

Vedení ČAZV děkuje prof. Podrázskému a redaktorkám časopisů Mgr. Karlíkové a Mgr. Vobrubové za propagaci časopisů a celé ČAZV na tomto veletrhu.

Zpátky nahoru