skip to Main Content

Na podzim loňského roku vyhlásila Česká akademie zemědělských věd již druhý ročník literární soutěže na zemědělská témata pro žáky základních a středních škol. Žáci se mohli zapojit ve dvou kategoriích. První kategorie pro děti ze základních škol měla téma „Život v našich řekách a rybnících“. Ve druhé kategorii psali žáci středních škol příspěvky na téma „Sucho v české krajině“. Cílem soutěže bylo podpořit u dětí tvůrčí psaní a přimět je k zamyšlení a diskuzi nad tématy spojené s českou krajinou a zemědělstvím.

Slavnostní vyhlášení soutěže bylo naplánováno na 17. 3. 2020. S ohledem na nařízení Vlády ČR v souvislosti s šířením epidemie koronaviru jsme museli slavnostní vyhlášení bohužel zrušit. Během vyhlášení mělo být zveřejněno a představeno speciální číslo časopisu „České zemědělství pohledem žáků II“, sestavené z vybraných literárních prací dětí. Jelikož je časopis připraven a náhradní termín slavnostního vyhlášení zatím nejistý, rozhodli jsme se publikovat časopis již nyní, a to alespoň elektronicky. Celé speciální číslo časopisu si můžete stáhnout zde >>

K publikaci bylo vybráno celkem 22 příspěvků z celkem 138 zaslaných do soutěže. Velký zájem a rozmanitost příspěvků nás mile potěšila. Literární soutěž neměla omezení žánru, a tak v časopise najdete povídky, básničky, pohádky, úvahy nebo vtipné limeriky.

Děkujeme všem, kteří se do soutěže zapojili a podpořili ji  – autorům, autorkám, rodičům i pedagogům. Velmi děkujeme za záštitu soutěže ministru zemědělství Ing. Miroslavu Tomanovi, CSc. a předsedkyni Výboru po výchovu a vzdělávání ZHMP Ing. Marianě Čapkové.

Věříme, že Vás čtení literárních počinů žáků základních a středních škol potěší, pobaví nebo přiměje k zamyšlení.

Přejeme Vám příjemné čtení a hodně zdraví.

Prolistujte si číslo časopisu „České zemědělství pohledem žáku II“ nebo číslo publikované již v loňském roce:

 

 

 

Zpátky nahoru