skip to Main Content

Česká akademie zemědělských věd (ČAZV) svou činností pokračuje v naplňování odkazu a poslání České akademie zemědělské (ČAZ), která byla založena 28. prosince 1924. ČAZ byla před 96 lety zřízena jako ústřední vědecká zemědělská instituce, jejímž hlavním smyslem a cílem bylo dle slov jednoho ze zakladatelů, prof. PhDr. Milana Hodži „pracovati vědecky na prohloubení zemědělství a organizovati práci vědeckou v tomto oboru a v našem národě. Členství jest poctou za zásluhy o zemědělství a vědeckou práci zemědělskou“.  ČAZ byla po švédské a francouzské akademii třetí nejstarší v Evropě.

Již 96 let tak propojuje akademie svět vědy a praxe v oblasti zemědělství, potravinářství a lesnictví. ČAZV sdružuje zemědělské badatele, vědce, akademiky, publicisty a vynikající zemědělské praktiky. Popularizaci vědeckých výzkumů zajišťuje ČAZV vydáváním svých 11 mezinárodních vědeckých časopisů indexovaných ve světových databázích.

Současná akademie je moderní a dynamickou organizací, která se spolupodílí na tvorbě národní i evropské zemědělské strategie a legislativy a jako poradní orgán Ministerstva zemědělství spoluvytváří koncepci zemědělské politiky. Členská základna akademie se neustále rozrůstá. V letošním roce měla přes 650 členů a je otevřena všem novým zájemcům z řad odborníků i praktiků v oboru. ČAZV staví na své dlouholeté tradici a historii, ale je stále se rozvíjejí organizací, která přináší nové postupy a cesty k udržitelné budoucnosti naší přírody a zemědělství. ČAZV má zájem o nové členy a mladé vědce, kteří se zapojí do naší činnosti a pomohou svými poznatky posunout oblast zemědělství dál.

V loňském roce vydala ČAZV u příležitosti 95. výročí akademie brožuru o historii akademie s dobovými fotografiemi. Prohlédnout si ji můžete zde >>

Více o historii ČAZV se dozvíte zde>> . Informace o vydávaných časopisech ČAZV můžete získat zde>> .
Aktuální informace o akademii však získáte také na sociálních sítích Facebook, Twitter a Instagram, tak nás nezapomeňte sledovat.

 

Zpátky nahoru