skip to Main Content

Druhý ročník literární soutěže ČAZV na zemědělská témata pro žáky základních a středních škol měl být slavnostně vyhlášen již v březnu tohoto roku. Vše bylo připraveno, ale akci překazila nečekaná epidemiologická situace spojená s nemocí Covid 19 a nařízení Vlády ČR o zákazu hromadných akcí. V červnu vypadala situace příznivěji, a tak byl termín slavnostního vyhlášení přeplánován na září. I ten ale překazil nepříznivý vývoj epidemie a také havarijní odstávka vody v Domě zemědělské osvěty. I přes všechny překážky s vyhlášením bychom rádi vyhlásili výsledky soutěže alespoň touto formou a autorům s vybranými nejlepšími pracemi pogratulovali k jejich úspěchu.

Měli jsme velkou radost z množství příspěvků, které nám do soutěže přišlo. Celkem jsme obdrželi 138 příspěvků. K publikaci ve speciálním čísle časopisu „České zemědělství pohledem žáků II“ bylo vybráno 22 prací. V každé ze dvou kategorií byly vybrány a oceněny tři nejlepší práce:

V kategorii „Život v českých řekách a rybnících“ pro žáky základních škol se umístili:

  1. Agáta Mackanuková s příspěvkem „Stará řeka“
  2. Zuzana Majerová s příspěvkem „Jak se chtěl kapr oženit“
  3. Natálie Dědková s příspěvkem „Rybí život“

V kategorii „Sucho v české krajině“ pro žáky středních škol se umístili:

  1. Karolína Melíšková s příspěvkem „Jak na sucho?“
  2. Kristýna Šedivá s příspěvkem „Takový (ne)obyčejný příběh“
  3. Radka Ployharová s příspěvkem „Sen nebo sen?“

Všem oceněným žákům gratulujeme k úspěchu. Jako poděkování od nás obdrželi poštou medaili ČAZV, drobné odměny s logem akademie a věcné dárky od Zastupitelstva hlavního města Prahy, které akci podpořilo a zaštítilo. Záštitu nad soutěží poskytl také ministr zemědělství Miroslav Toman. Děkujeme.

Děkujeme také všem zúčastněným autorům, všem zapojeným školám, pedagogům a rodičům. Jsme rádi, že se žáci nadchli pro témata spojená s naší přírodou a zemědělstvím a věříme, že stejně tomu bude i v dalším ročníku soutěže, který byl právě vyhlášen.

V rámci nového ročníku soutěže jsou opět stanovena dvě témata:

  1. Co roste u nás na poli a na zahrádce – pro žáky základních škol (rozsah max. 3 A4)
  2. Roboti a stroje v zemědělství – pro žáky středních škol (rozsah max. 5 A4)

Tak neváhejte a přihlaste se do soutěže. Své příspěvky můžete zasílat až do 30. 11. 2020. Více informací o třetím ročníku soutěže se dozvíte zde >>

Těšíme se na Vaše příspěvky.

Zpátky nahoru