skip to Main Content

ČAZV pořádá v rámci výročí 95 let svého působení a historického vývoje Den otevřených dveří, který se koná pod záštitou ministra zemědělství Miroslava Tomana. V rámci této akce může široká veřejnost navštívit prostory Domu zemědělské osvěty na Vinohradech a dozvědět se více o historii akademie a seznámit se s aktuálními tématy a činností ČAZV.

Dům zemědělské osvěty od svého otevření sloužil a stále slouží jako centrum zemědělského školství a osvěty. Veřejnosti byl Dům zemědělské osvěty otevřen 28. října 1926, tedy k 8. výročí založení Československa a také k 1. výročí prvního valného shromáždění Československé akademie zemědělské. Za návrhem domu s výjimečnou červenou fasádou stojí slavný český architekt Josef Gočár, který se nechal inspirovat tehdejší holandskou a německou architekturou. Dne 3. července 1926, tedy ještě před jeho oficiálním otevřením, navštívil zasedací síň Československé akademie zemědělské osobně i prezident T. G. Masaryk.

Návštěvníkům bude zpřístupněn velký konferenční sál s expozicí historických materiálů, ukázkou vědeckých časopisů a sborníků i zábavnými kvízy a aktivitami pro děti. Otevřena bude také nově zrekonstruovaná knihovna Antonína Švehly, třetí největší zemědělská knihovna na světě, a dále pak terasa budovy, která mimo výjimečného výhledu na město ukrývá i včelí úly.

Přijďte nás navštívit. Těšíme se na vás ve středu 16. října od 10:00 do 17:00 hod. na adrese Slezská 100/7, Praha 2.

Naplánovaná událost Archiv Pozvánky
Zpátky nahoru